Mýdla mám hodně spojená s vnímáním života a s jogou, proto jsem původněnazvala značku embrace soaps. V roce 2012 mě život dovedl k takovému restartu. Všechno jsem překopala, začala jsem se věnovat joze a stavět znova od nuly. V té době také přišly mé první experimenty s mýdly. A všechno kolem mýdel mě hned chytlo. Při samotné výrobě mýdla se musíte naprosto koncentrovat, což je dobré cvičení mysli, stejně jako častá selhání, která výrobu designových mýdel provázejí.

Povoláním jsem lékař, což mi taky pomáhá při výrobě, jednak znalosti chemie, a jednak při doporučování zákazníkům ohledně péče o pokožku. V současnosti pracuji jako lékař paliativní péče v hospicové péči, v ordinaci praktického lékaře a v Domově pro seniory. Tahle práce je  obohacující zkušeností pro život, ale mojí srdeční záležitostí a mojí hlavní pracovní náplní je moje značka, od roku 2017 přejmenovaná na  nikko b., což je vlastně varianta mého jména - jakoby podpis, vycházející z mezinárodní varianty mého příjmení  a zkratky mého jména Barbora.

Těžko říct, co mě na tom všem baví nejvíc. Vymýšlení designu, vůně, harmonie a krása mýdel, tvorba grafiky, organizace, aby všechno šlapalo, adrenalin při samotném lití mýdla, neustálé učení nových věcí, překvapení a neúspěchy..... A samozřejmě kontakt se zákazníky, což je jedna z nejkrásnějších a nejvíc motivujících složek téhle práce.  

Vedení malovýrobní značky v sobě prostě spojuje docela dost věcí, které mě nabíjí a jsou pro mě v životě důležité. Třeba i to, že ne nad vším v našem životě máme kontrolu, a že krása vzniká i mimo nás. A to u mýdel opravdu platí.  

Bára Mikulášová | Nikko b.

Jsme členy evropského Cechu řemeslných výrobců mýdel a kosmetiky. Ten sdružuje výrobce, jejichž produkty jsou vyráběny v souladu s legislativou EU a jednotlivých států.

kde nakoupit

eshop

o nás

 © nikko b. | Bára Mikulášová