VÝROBA

Výhoda malovýroby je, že máme kontrolu nad celým procesem výroby a hlídáme kvalitu každého jednotlivého kousku, který z dílny odchází.

Vyrábíme hlavně mýdla na celé tělo, ale taky mýdla na holení. Mezi mýdly jsou hodně oblíbená solná mýdla, jednak pro svůj specifický účinek a načechranou pěnu, ale možná je to i tím, že u nás nemáme moře. Naším nejprodávanějším produktem je balzám na suché a popraskané ruce. Péči o ruce doplňuje speciální peelingové mýdlo s pemzou na ruce a nohy, které umyje veškerou špínu a zjemní pokožku. Oblibu mezi zákazníky si získal taky tuhý šampon na jemné a mastné vlasy. Naše mýdla na holení testovali zapálení muži z Břitvafora a měla pozitivní hodnocení, nevysušují a jsou vhodná i pro holení břitvou. Zabýváme se také zakázkovou výrobou a výrobou pod privátní značkou. Máme za sebou například zakázky pro firmy C&A a Specialized. Sponzorovali jsme také několik soutěží v Pole Dance, například Airy Fairy, Pole Princess, Mistrovství ČR v pole Dance. 

Specifická je tvorba designu v mýdlech. Většina výtvarných technik je založená na představivosti a odhadu. Mýdla lijeme do několikakilových bloků a vzhled vidíme až po nakrájení - v každém kousku mýdla je jiný. Z pohledu výrobce je to docela adrenalin. Pracujete totiž s hmotou, nad kterou nemáte úplnou kontrolu a mýdlo se chová pokaždé jinak. Musíte postupovat svižně a máte jen jeden pokus. Celý blok mýdla musíte nalít během pěti, deseti minut, než mýdlo ztuhne, a skoro nic tu nejde opravit.

Složení

Složení našich produktů je funkční - každá ingredience má svůj význam. Používáme suroviny převážně od dodavatelů z ČR, nebo z EU, pokud to jde. Produkty jsou bez palmového oleje. Balíme převážně do recyklovatelných materiálů - papírové krabičky z recyklovaného papíru, hedvábný papír, případně hliníkové krabičky na cestování.

Spolupracujeme s okolními farmami a malovýrobci - máme speciální řadu mýdel se surovinami od dodavatelů z Jižních Čech a Vysočiny (pivo z pivovaru Kamenice nad Lipou, med z Malšic, kozí mléko z farmy Borotín). Kromě toho používáme v některých mýdlech biosádlo z farmy u Jihlavy, a tím vlastně zpracováváme jejich přebytečný odpad. Sádlo je jen jedním z použitých olejů - po zmýdelnění dodává mýdlům jemnost k pokožce, tvrdost, příjemnou texturu a parádní pěnu. Já osobně mám mýdla se sádlem nejradši. Máme ale i mýdla veganská a vegetariánská (to jsou solná mýdla).

Naše šampuky jsou bez sulfátů, bez parabenů, bez silikonů. Vosky na ruce z jedlých olejů - to je náš nejprodávanější produkt, hojivý a ochranný, na ekzem a namáhanou suchou a popraskanou kůži.

Vůně

V mýdlech používáme i kosmetické vůně, ale s kvalitním složením a vyrobené v EU. A vysvětlím proč. Nějak vnitřně se řídím principem uměřenosti, nebo jak to nazvat - nikdy mi nepřišlo ok, aby strom rostl x desítek let, pak ho pokácet a pracně z něj získávat těch pár ml vůně, pak nalít třeba 100ml do mýdla, většina vůně se v procesu zmýdelnění ztratí a znehodnotí, a pak se to při mytí stejně spláchne do odpadu.....Tu energii do toho celého procesu vloženou přece nemůžu takhle vyplýtvat. To je můj pohled. Pro představu o faktech - na získání jedné kapky esenciálního oleje je potřeba kilo až několik kilo rostliny. Na cca 50 mýdel je potřeba asi 150ml esenciálního oleje. V mýdlech navíc nemá esenciální olej terapeutické vlastnosti, po zmýdelnění se totiž většina jeho složek změní. Hodně rostlin a živočichů je ohroženo získáváním vonných látek. Takže podle mě jsou kosmetické vonné oleje o něco ekologičtější variantou než esenciální oleje. A když chceme jako lidi vonět, tak proč si vůni nevyrobit v laboratoři? Navíc díky kosmetickým vůním můžeme nabídnout i květinové nebo ovocné vůně, které patří k nejoblíbenějším. Kosmetické vůně jsou u nás a v EU hodně regulované legislativou, aby byly bezpečné. Obecně nejsou tak dráždivé jako esenciální oleje, a dají se vyrobit i vůně úplně bez alergenů.

Vyrábíme ale taky neparfemovaná mýdla a mýdla pouze s esenciálními oleji - hlavně v Evropě dostupnými, jako levandule, citrusy, cedr. Většinu ostatních kosmetických přípravků vyvíjíme v první řadě neparfemovaných.


Jsme členy evropského Cechu řemeslných výrobců mýdel a kosmetiky. Ten sdružuje výrobce, jejichž produkty jsou vyráběny v souladu s legislativou EU a jednotlivých států.

kde nakoupit

eshop

o nás

 © Nikko B. kosmetika