KDO JSME

Bára

Značku jsem v roce 2013 založila a dnes se starám o organizaci a chod naší firmy, vývoj nových produktů a komunikaci se zákazníky. Původní profesí jsem lékařka a pořád ještě si nechávám miniúvazky jako praktická lékařka, lékařka v domově pro seniory a v Domácím hospici Jordán v Táboře. Znalosti lékaře se hodí jak pří vývoji nových produktů, tak při radách zákazníkům ohledně vhodné kosmetiky.

Lenka

Vše kolem výroby má u nás na starosti Lenka, která umí nalít tu nejlepší texturu mýdel a pořád zdokonaluje jejich vzhled. Její specialitou jsou krémy a mýdla na holení.Lenka má ráda tradiční výrobu a řemesla, mimo jiné dělá třeba výborné marmelády a sirupy z vlastních bylinek a ovoce, a původní profesí je kadeřnice. 

Erik

S Erikem se můžete potkat na prodejních akcích, a prezentace produktů ho taky dost baví. Ale většinu času dělá skrytou, i když hodně důležitou, práci - stará se o velkou část našeho účetnictví a administrativy.

Áďa a Aneta

Balení produktů, veškerá postprodukce, a spousta drobné mravenčí práce okolo hlavní výroby....to je doména holek. Díky nim jsem mohla vše postupně rozhýbat a společně jsme rozšiřovali výrobu. Teď už dostudovaly a mají každá svojí práci. 

VZNIK ZNAČKY

Značku Nikko B. jsem založila v roce 2013 pod původním názvem embrace soaps. Příběh není žádná velká romantika, byl to docela boj. Začínala jsem za podmínek, za kterých by leckdo rovnou odsoudil podnikání k nezdaru. Úplně od nuly, bez financí, bez znalostí, bez zázemí, a vlastně i bez energie. Bylo to jedno z těch těžkých období v životě, kterými si každý projde, i když každý v jiné podobě. Žila jsem tenkrát v problematickém manželství, které vše postupně víc a víc komplikovalo, a vše se rozpadalo. Pár let jsem z finančních důvodů vyráběla veškerou jednoduchou kosmetiku pro rodinu. A jednoho dne jsem zkusila i mýdlo, které jsme potřebovali jako čistící prostředek a na praní. Výroba mýdla je malý zázrak a mě se to hned zalíbilo. Začala jsem studovat vše o mýdlech, a zaujalo mě, že ve světě frčí tzv. designová mýdla, kdy můžete v mýdle tvořit různé obrazce a nekonečno různých vzhledů. U nás tahle mýdla nikdo nedělal, a tak jsem se tenkrát na tom životním rozcestí rozhodla do toho jít, přinést do ČR designová mýdla.

Asi po roce a půl učení se a získávání zkušeností v oboru jsem založila značku embrace soaps a začala vyrábět první mýdla k prodeji. Pomalu jsem roztáčela tu spirálu výroby, prodeje, a inovací - a dařilo se. Od té doby pořád rosteme a dnes už je nás víc. V roce 2017 jsem změnila značku na Nikko B. a rozšířili jsme sortiment o další kosmetické přípravky.
A SOUČASNOST

Nyní se zaměřujeme na postupné rozšiřování sortimentu kosmetiky, pro letošek chystáme další nové produkty. Pořád jsou ale mojí osobní srdcovou záležitostí mýdla. Mýdlo je totiž takový obyčejný spotřební produkt, ale z kosmetiky patří jeho výroba k nejpracnějším a nejkomplexnějším. Už při tvorbě receptury ladíte jemnost, tvrdost, vlastnosti pěny, texturu a hladivost, a taky design a vůni. Samotný výrobní proces je dost nevypočitatelný a ve finále je potřeba vzít mýdlo ještě spoustakrát do ruky, než je připravené k prodeji. Často slýchám od zákazníků, že mýdla jsou moc krásná na to, aby se používala. Ale já si myslím, že je to přesně naopak. Krásné věci by se přece měly v životě užívat a používat především.


Doufám, že budete s našimi produkty spokojeni, klidně napište, pokud byste něco potřebovali, měli nějakou připomínku, nápad, nebo problém. Podněty od zákazníků jsou pro nás poklad.

Hezký den,
Bára Mikulášová


Jsme členy evropského Cechu řemeslných výrobců mýdel a kosmetiky. Ten sdružuje výrobce, jejichž produkty jsou vyráběny v souladu s legislativou EU a jednotlivých států.

kde nakoupit

o nás

odběr novinek

 © Nikko B. kosmetika