Vlastnosti

dobře umyjí a zároveň nevysušují

na celé tělo, některá i k mytí obličeje, problematické a citlivé pokožky

pocit čistoty a osvěžení po umytí

Složení

všechny suroviny lokální nebo z EU  -  francouzské jíly, med, cukr, mléko, jogurt, ovesné mléko, pivo, výtažky z bylin

barviva - minerální pigmenty, provensálské hlinky, jíly

mýdla neobsahují palmový olej, konzervanty ani umělá barviva - složení je 97-100% přírodní

kosmetické vonné oleje z Anglie poskytují širokou škálu kvalitních vůní, některé jsou bez alergenů; některá mýdla obsahují pouze esenciální oleje

výroba

Máme kontrolu nad celým procesem výroby, hlídáme pěnu, aby byla jemná a nadýchaná, hladkost mýdla, trvanlivost, péči o pokožku. Kontrolujeme kvalitu každého jednotlivého kousku mýdla, který z dílny odchází. Mýdla jsou vyráběná ve schválené provozovně za dodržení specifických postupů správné výrobní praxe.

Výtvarná výroba mýdel, tohle řemeslo na pomezí chemie a umění, se v posledních letech hodně rozvíjí. Ve světě jsou designová mýdla od malovýrobců už docela populární. Za výrobou takových mýdel stojí­ často jeden člověk a každá značka má svůj výtvarný styl a recepturu. Mýdla různých malovýrobců budou vždycky úplně jiná, na pohled, vůní i při mytí. Mýdla známých tvůrců poznáte na první pohled.

Většina výtvarných technik je založená na představivosti a odhadu, kdy tvoříte design v podstatě naslepo a v hlavě si promítáte různé průřezy hmotou. Výsledek je neopakovatelný a v každém kousku mýdla jiný.

V každé nové várce lijeme barvy trochu jinak, i když složení zůstává stále stejné. Variabilita ručně vyráběných mýdel je prostě nekonečná, a to je to velké kouzlo, které naše řemeslo má. 

Jsme členy evropského Cechu řemeslných výrobců mýdel a kosmetiky. Ten sdružuje výrobce, jejichž produkty jsou vyráběny v souladu s legislativou EU a jednotlivých států.

kde nakoupit

eshop

O NÁS

odběr novinek

© nikko b. | Bára Mikulášová