Už když jsem s mýdly začínala, všimla jsem si, že mýdlařů ve světě je relativně málo, zdálo se mi, že se tak nějak všichni znají, povzbuzují se a obdivují si navzájem mýdla, a dokonce si i ochotně vyměňují zkušenosti. My mýdlaři si totiž prohlížíme mýdla jako obrazy v galerii a žasneme. A já jsem takhle narazila na Soap Challenge, akci, kterou pořádá Amy Warden z Great Cakes Soapworks. V každém kole se vyrábí mýdlo vždy na dané téma/danou technikou, fotografie pak Amy uveřejní na svém blogu. Je to krásná a inspirativní výstava, vidět tolik rozmanitých mýdel na jedno téma, a kdokoli je může okomentovat a pochválit. Amy dokázala akci vdechnout atmosféru a přilákat lidi, takže se vždy zúčastnilo kolem třiceti lidí.

Loni jsem se přidala také, a je to moc fajn. Každý měsíc se nás sejde přes padesát, sice jen přes internet, ale zase z celého světa, od začátečníků až po ikony našeho řemesla. V každém kole se vyhlašuje vítěz a pořadí prvních deseti mýdel. Baví mě takhle pilovat různé výtvarné techniky, experimentovat a sdílet s ostatními. Takovou mojí motivační radostí je, že jsem se už třikrát umístila v Top 10. Jednotlivé vítěze a témata všech kol si můžete prohlédnout na blogu Great Cakes Soapworks v kategorii Soap Challenge.

Právě mýdla do Soap Challenge uvidíte na mém blogu. Najdete tam i odkazy na jiné mýdlaře, můžete se podívat, jak rozvinuté je naše řemeslo, nebo umění, ve světě. Blog  píšu hlavně v angličtině, protože většina příspěvků se týká účasti v těchto soutěžích a tématických výzvách. 

embracesoaps.blogspot.cz