Z pohledu výrobce je tvorba mýdel neuvěřitelný adrenalin. Pracujete totiž s hmotou, nad kterou nemáte moc kontrolu. Taky musíte postupovat svižně a vždycky máte jen jeden pokus. Celý blok mýdla se musí někdynalít během pěti, deseti minut a skoro nic tu nejde opravit.

Tak například takhle vzniká design mýdla. Výtvarná tvorba mýdel je prostě bezvadná, je to, myslím, docela návykové, i proto, že se v mýdle objevují pokaždé trochu jiné ornamenty. Baví mě dělat tyhle videa z výroby, i když jsem v tom naprostý amatér. Bára

Jak vůbec mýdlo vzniká....V tomhle videu jsem chtěla ukázat, že výroba mýdel je celkem rychlá a adrenalinová záležitost. Člověk nikdy přesně neví, co ho čeká, protože mýdlo se překvapivě chová pokaždé jinak. Na tvorbu některých designů potřebuji udržet mýdlo dlouho naprosto tekuté, jindy zas je nejlepší, když hmota postupně tuhne. 

Na videu testuji nový vonný olej, což je složka, která zásadně ovlivňuje chování mýdla. A tady to šlo celkem rychle, ale naštěstí zvladatelně - na nalití mýdla jsem měla kolem 5 minut, ale musela jsem trochu improvizovat. Schopnost rychle se rozhodovat a reagovat podle situace je jeden z důležitých a zábavných faktorů při tvorbě designových mýdel.

Takhle dělám Solné mýdlo - hodně rychle tuhne, takže je potřeba pracovat svižně :-) Taky se musí včas nakrájet, než úplně ztvrdne. Zrovna tohle mýdlo, Solné Eukalyptus, mi krásně voní.

Jsme členy evropského Cechu řemeslných výrobců mýdel a kosmetiky. Ten sdružuje výrobce, jejichž produkty jsou vyráběny v souladu s legislativou EU a jednotlivých států.

kde nakouit

eshop

o nás

odběr novinek

 © nikko b. | Bára Mikulášová